Snehové kokosky i rožky

FavoriteLoadingUlož recept do mojej kuchárskej knihy
Snehové kokosky i rožky
Autor:
Náročnosť: stredná
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
Ingrediencie
Kokosky
 • bielka 3 ks
 • kokos 100 g
 • kryštálový cukor 250 g
 • hladká múka 1 PL
 • ocot 1 ČL
 • štipka soli
Krém
 • horká čokoláda 200 g
 • med 1 PL
 • práškový cukor 1 PL
 • maslo 50 g
Postup
 1. Bielka šľaháme so štipkou soli a octom nad parou, pridávame cukor a stále šľaháme. Keď je sneh tuhý, odstavíme z pary a pridáme kokos zmiešaný s múkou.
 2. Zmes dáme do vrecúška na zdobenie a striekame kôpky na plech vyložený papierom na pečenie.
 3. Pečieme asi 25 minút na 120°C, čiže skôr sušíme, než pečieme.
 4. Do snehu je možné pridať trošku džemu (výraznej chuti i farby).
 5. V nadpise spomínam aj rožky, ktoré je možné robiť rozdelením snehu ešte pred pridaním kokosu (vtedy tiež iba 50 g) na dve časti a do druhej pridať 50 g mletých orechov, čím získame inú chuť, a iný druh koláčikov - ozdobným vrecúškom striekame na papier tvar rožkov, ktoré sa pečú pri trošku vyššej teplote, t.j. na 150 C asi 14 minút.
 6. Hotové snehové kokosky sú ihneď vhodné na pochutnávanie, obzvlášť chutia trochu postriekané čokoládou. Pri skladovaní vo vlhkejšom prostredí ostávajú vláčne, šťavnaté.
 7. Vrátim sa k receptu na plnené kokosky, ktorý ešte treba doplniť, t.j. kokosky ako polotovar sa použijú na pečivo typu lineckého cesta tak, že na okraj cesta sa nastrieka krém, doprostred sa dá trochu džemu a prilepí sa kokosová pusinka. Po stuhnutí v chlade sa namáča spodná časť do čokoládovej polevy. Recept na cesto neuvádzam, pretože môžete použiť akékoľvek, z ktorého sa robí drobné pečivo.
 8. Krém si pripravíme rozpustením čokolády nad parou, pridáme med a miešame do vychladnutia, postupne pridávame maslo a cukor za neustáleho miešania (odporúčam maslo s cukrom vymiešať spolu a po lyžiciach pridávať do čokolády).
Poznámka
Z tohto množstva snehu je možné urobiť buď 45 kokosiek, alebo 20 kokosiek a asi 20 rožkov. Alternatívne namiesto rožkov môžete robiť kolieska, ktoré po natretí krémom spojíte a máte pečivo na spôsob laskoniek. Práve začalo dažďové obdobie a snehové pečivo tak zvláčnelo, že sa mi ho nepodarilo namáčať do čokolády, pretože sa láme a trúsi. Fotka pred namáčaním rožkov

3516 pozretí

ekinocka ekinocka (103 receptov)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ohodnoťte recept (5* je najlepší) a pridajte komentár:  

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.