Smotanová korytnačka

FavoriteLoadingUlož recept do mojej kuchárskej knihy
Smotanová korytnačka
Autor:
Náročnosť: ľahká
Porcií: 6
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
Ingrediencie
 • kyslá smotana (alebo jogurt ) cca 500 ml i viac
 • práškový cukor podľa vlastnej chuti
 • vanilkový cukor 1
 • detské okrúhle piškóty
 • kiwi ovocie asi 4
Na ozdobu:
 • pomaranč, alebo banán a jablko, alebo vlastná tvorba
 • klinčeky
Postup
 1. Kiwi olúpeme a nakrájame na nie veľmi tenké plátky, smotanu (jogurt) vymiešame s práškovým a vanilkovým cukrom.
 2. Nádobu - okrúhlu misu - vystelieme potravinárskou fóliou, alebo mikroténom (ľahšie sa neskôr vyklopí). Na steny misky začneme ukladať nakrájané kolieska kiwi, potrieme ich smotanovou zmesou tak, aby boli vyplnené všetky medzery (vznikne farebný kontrast bielo-zelený). Uložíme do smotany okrúhle piškóty a znova dáme smotanovú zmes. Opakujeme až do vrchu misky, poslednú vrstvu tvoria piškóty.
 3. Kto chce, môže medzi piškótové vrstvy do smotanovej masy pridať drobné nakrájané ovocie - odrezky z kiwi, alebo aj iné (vhodné sú maliny, jahody, černice, ale i broskyne, či marhule, aj kompotované).
 4. Uložíme do chladničky - najlepšie cez noc, minimum 6 hodín. Potom vyberieme z chladničky, prikryjeme tanierom a prevrátime. Ak drží tvar, odstránime fóliu a dotvoríme korytnačku. Ak sme to urobili predčasne, ľahko prevrátime obsah späť do misy pomocou taniera a necháme ešte tuhnúť (fólia nám pomáha, aby sa to neroztieklo).
 5. Moja korytnačka má hlavu z polovičky pomaranča, namiesto očí sú klinčeky a nožičky tiež z pomaranča. Alternatívne môže byť namiesto pomaranča použité olúpané jablko.
Poznámka
Množstvá surovín neuvádzam, pretože každý má doma inú veľkosť misky a túto tortičku je možné urobiť v malej miske iba pre jednu osobu a vo väčšej je to cca pre 5 -7 osôb, Tortička vydrží v chladničke aj do druhého dňa.

4623 pozretí

ekinocka ekinocka (103 receptov)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ohodnoťte recept (5* je najlepší) a pridajte komentár:  

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.