Palacinky

FavoriteLoadingUlož recept do mojej kuchárskej knihy
Palacinky
Autor:
Náročnosť: ľahká
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
Ingrediencie
  • mlieko 0,5 l
  • hladká múka 200 g
  • vajce 1 ks
  • štipka soli
  • olej na potieranie panvice
Postup
  1. Suroviny dobre vymiešam, aby v ceste neboli žiadne hrudky, cukor nepridávam a je ich potom možno použiť aj na sladko aj na slano. Nechám postáť niekoľko minút, aby múka nabobtnala, skontrolujem hustotu /ako riedši puding/ a do zohriatej panvice potretej olejom dávam jednu naberačku cesta tak, aby sa roztieklo cesto po celej panvici /lejem do vrchnej časti panvice a krútim s ňou v ruke, kým cesto nebude všade/.
  2. Keď začnú trochu hnednúť okraje, jemne odlepím kraj od panvice, pozriem, či je upečená a obrátim na druhú stranu. Hotové odkladám na tanier, ktorý prikryjem pokrievkou, aby ostali teplé a vláčne. Takto pokračujem, kým sa cesto neminie.
  3. Ak robím celozrnné palacinky, dávku múky treba znížiť, alebo pridať viac mlieka a nechať dlhšie postáť pred pečením. Z tejto dávky vyjde asi 15 palaciniek, ale to množstvo záleží od veľkosti panvice. Ja robievam naraz v dvoch, v jednej malej a jednej strednej.
  4. Plnka, ozdoba a prípadne omáčka je na fantázii a chuti každého. U nás je najobľúbenejšie potretie nutelou či džemom a kopec šľahačky a ovocia.

864 pozretí

veronika veronika (12 receptov)

Začínam sa učiť variť, voľačo pripravím sama, voľačo s pomocou, a zároveň sa učím po slovensky.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ohodnoťte recept (5* je najlepší) a pridajte komentár:  

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.