Omeleta

FavoriteLoadingUlož recept do mojej kuchárskej knihy
Omeleta
Autor:
Náročnosť: ľahká
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
Ingrediencie
 • vajcia 6 až 8 kusov
 • kukurica
 • saláma
 • syr
 • korenie
 • soľ
 • olej / maslo
Postup
 1. Vajcia rozmiešame v litrovníku alebo podobnej vysokej nádobe vidličkou a pridáme mrazenú kukuricu, tú stačí iba umyť vo vode a nechať stiecť v sitku.
  recept omeleta 1
 2. Šesť vajec nám vystačí na 4 porcie, ak chceme hrubšiu omeletu, dáme osem, alebo aj viac. Na hlavnom obrázku je ¼ omelety robená zo šiestich vajec.
 3. Rozšľahané vajcia okoreníme a osolíme podľa chuty. Ja som dal iba čierne korenie a soľ.
 4. Pokiaľ máme celý syr, nastrúhame ľubovoľné množstvo do vajcovej zmesi a pridáme na štvorčeky nakrájanú salámu, alebo šunku. Mal som iba plátkový syr, takže aj ten som krájal na štvorčeky, tak ako salámu.

 5. Všetko dobre v litrovníku aj s kukuricou premiešame a vylejeme do panvice na už rozpálený olej.

 6. Panvicu zakryjeme pokrievkou a keď nám omeleta spevnie a nevidíme už surovú hmotu, otočíme ju na druhú stranu a dopečieme. Netrápime sa s celým kusom, najprv ju rozkrojíme na štvrtiny a potom už pôjde ľahko pootáčať. Dávame pozor, aby neprihorela ani jedna strana. Dĺžka pečenia závisí od samotnej hrúbky omelety, čiže od počtu vajec a veľkosti vašej panvice.
Poznámka
Miesto salámy sa dá dať samozrejme hocičo iné, aj mäsová zmes, prípadne pre vegetariánov žiadne mäso. Kukuricu a syr tam ja osobne musím mať vždy, samozrejme omeleta existuje na tisíc spôsobov, ľudia dávaju do nej hríby, karfiol, pór, hrášok, alebo rovno miešanú zeleninu. Jednoducho tam môžete dať to, čo máte radi vy.

978 pozretí

Tom Tom (57 receptov)

Navariť a napiecť môže každý. Nie každý však chce.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ohodnoťte recept (5* je najlepší) a pridajte komentár:  

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.