Medvedie labky nafúknuté

FavoriteLoadingUlož recept do mojej kuchárskej knihy
Medvedie labky nafúknuté
Autor:
Náročnosť: ľahká
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
Ingrediencie
 • hladká múka 100 g
 • práškový cukor 200 g
 • mleté vlašské orechy 130 g
 • maslo 120 g
 • sóda bikarbóna ½ kávovej lyžičky
Postup
 1. Všetky suroviny zmiešame v miske rukou /alebo vložíme do vrecúška a hnetieme/, kým sa suroviny aj pod vplyvom tepla dlane nespoja.
  priprava cesta na medvedie labky
 2. Hotové cesto uložíme do chladničky aspoň na pol hodinu /môže aj dlhšie, ak chceme si ušetriť čas a piecť napríklad jeden deň viac druhov/.
 3. Oddýchnuté cesto necháme trošku povoliť, trochu ho roztrúsime a palcami oboch rúk vtláčame do nevymastených formičiek tak, že tlakom palca vytláčame cesto k okrajom, odkiaľ cesto odstránime. Uprostred formičky nám ostáva priehlbinka, okraje majú byť čisté.
  ako naplnat medvedie labky
  Na obr. vidíte vľavo správne a vedľa nesprávne plnenie.
 4. Dáme do rúry zohriatej na 180°C a pečieme približne 10 - 15 minút, v závislosti na veľkosti formičiek /veľké dlhšie, tie najmenšie krátko/. Ak začínajú okraje ružovieť, vyberáme plech z rúry.
  upecene medvedie labky
 5. Z formičiek jemne vyklepneme alebo vyberieme rukou po pár minútach chladenia mimo rúry.
  jedna davka medvedich labiek
Poznámka
Orechy je možné nahradiť strúhaným kokosom, prípadne cesto rozdeliť na dve dávky a do jednej dať orechy, do druhej kokos. Konce niektorých tvarov je dobre namáčať v čokoláde. Niekedy sa obaľovali ešte za tepla v práškovom cukre, ale už priamo v ceste je cukru dosť /je možné ešte o 20 g znížiť/, a ak chcete, radšej ich pocukrujte pred podávaním. Tieto medvedie labky sú krehké, duté a pri vhodnom skladovaní /chlad a vlhko/ ostávajú krehké aj dva mesiace.

5655 pozretí

ekinocka ekinocka (103 receptov)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ohodnoťte recept (5* je najlepší) a pridajte komentár:  

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.