Grilážové rezy

FavoriteLoadingUlož recept do mojej kuchárskej knihy
Grilážové rezy
Autor:
Náročnosť: ľahká
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
Ingrediencie
  • tortové oplátky
  • maslo 250 g
  • salko /kondenzované mlieko/ 1 plechovka
  • cukor kryštálový 250 g
  • orechy vlašské 120 g
Postup
  1. Na panvicu dáme cukor a necháme ho roztopiť. Možno ho celý čas miešať /pozor na poškrabanie tefalu a na pripálenie/, prípadne nemiešať vôbec, ale udržiavať strednú teplotu. Keď je karamel hotový /cukor rozpustený a zlatohnedý/, pridáme maslo, miešame do rozpustenia a až potom pridáme obsah konzervy salka /nie z chladničky, skôr izbovej teploty/.
  2. Za stáleho miešania sa vytvorí hustá svetlejšia hmota bez viditeľného tuku na povrchu. Teraz vmiešame orechy. Ak máme oplátky s malými štvorčekami, použijeme radšej jemne zomleté orechy, ak sú štvorce hlbšie, možno orechy pomlieť na hrubšie.
  3. Griláž necháme trochu ochladiť, viac stuhne a môžeme natierať na oplátky. Ak je masa dostatočne hustá a nesteká, stačí použiť tri oplátky a dávať viacej griláže. V opačnom prípade natierať tenšie a viac oplátok.
  4. Jemne pritlačíme každú oplátku, necháme mierne stuhnúť a viac zaťažíme /ak by sme zaťažili hneď, griláž by ešte mohla vytiecť a rezy by boli suché. Uložiť do chladu. Krájame zúbkovaným nožom na druhý deň /alebo nedočkavci po niekoľkých hodinách/. Je možné konce, časť či rohy namáčať v čokoláde, ale samotné rezy sú dosť sladké, takže my to už nerobíme.

39905 pozretí

ekinocka ekinocka (103 receptov)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ohodnoťte recept (5* je najlepší) a pridajte komentár:  

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.