Pirohy z rezancového cesta

FavoriteLoadingUlož recept do mojej kuchárskej knihy
Pirohy z rezancového cesta
Autor:
Náročnosť: ľahká
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
Ingrediencie
 • múka hladká ½ kg
 • vajcia 2 ks
 • voda
 • lekvár
 • strúhanka
 • práškový cukor
 • maslo
Postup
 1. Vymiešame múku s vajcom a po troške pridávame vodu, aby sme získali mäkké cesto, ktoré hnetieme na doske posypanej múkou. Cesto rozdelíme na dva kusy, jeden kus uložíme pod misku alebo do vrecúška /aby neobschlo/, druhé na tenko rozvaľkáme, nakrájame na štvorce a do stredu štvorca uložíme malú kôpku lekváru.
 2. Potrieme dve strany štvorca vodou a zlepujeme.
 3. Z odrezkov, ktoré vznikli pri tvorbe štvorcov urobíme cik cak cestovinu /narezané ako príde/ . Druhé cesto spracujeme rovnako, pri práci sa nemusíme ponáhľať, ako to býva pri zemiakovom ceste, pretože pirohy nemenia tvar, maximálne trošku uschnú, čo nie je na závadu.
 4. Hotové pirohy varíme v osolenej vode, pirohy vkladáme do vriacej vody a po vyplávaní na vrch povaríme ešte asi 3 minúty. Cestoviny z odrezkov pridáme v polovici varenia, aby sme ich mohli spolu scediť.
 5. Medzitým si na sucho opražíme na panvici strúhanku a v malom hrnci maslo.
 6. Strúhanku zmiešame s práškovým cukrom, posypeme pirohy a polejeme rozpusteným maslom.
Poznámka
Uvarené pirohy je možné aj mraziť a neskôr použiť. Dbáme na to, aby pri mrazení boli rozložené, nedotýkali sa a po zmrazení ich uložíme do vrecúška alebo inej vhodnej nádoby. Zmrazené pirohy sa varia o niečo dlhšie než čerstvé. Tieto pirohy sú z celozrnnej múky, preto je potrebné pridávať vodu do cesta.

1969 pozretí

ekinocka ekinocka (103 receptov)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ohodnoťte recept (5* je najlepší) a pridajte komentár:  

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.