Krupicová kaša

FavoriteLoadingUlož recept do mojej kuchárskej knihy
Krupicová kaša
Autor:
Náročnosť: ľahká
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
Ingrediencie
  • mlieko 0,5 l
  • krupica detská 4 PL
  • na posýpku kakao s cukrom a škorica
Postup
  1. Do hrnca dáme variť mlieko a hneď vsypeme za stáleho miešania krupicu . Správne množstvo krupice zisťujem na vareche, ktorou dobre rozmiešam mlieko s krupicou a naberiem na varechu. Hustotu počtu zrniek krupice vidite na vareche. Ak bude viac, krupica bude hustá, tuhá, ak menej, bude redšia a niekedy ani nestuhne. Je na vás, akú hustotu máte radi, ale toto zisťovanie na drevenej vareche mne veľmi pomáha.
    recept krupicova kasa 1
  2. Krupicu neustále miešam, do mlieka nepridávame cukor / kaša má potom väčšiu tendenciu prihárať/. Po cca 5 minútach začne krupica hustnúť, krupicové zrnká sa stávajú trošku väčšími a priesvitnejšími. Ak je riedka, to je posledná príležitosť opatrne dosypať trochu krupice / s rizikom vytvorenia hrudiek, ale poctivým miešaním je to možné dokonale vyhladiť/. V tejto chvíli miešame neustále, uberieme plyn a krátko povaríme - asi 1 minútu.
  3. Kto má rád sladkú chuť kaše, môže teraz pridať trochu cukru, prípadne aj štipku soli alebo servírovať priamo na tanier a husto posypať najprv cukrom, potom kakaom a škoricou. S obľubou používame hotovú práškovú zmes na kakao /cukor s kakaom, granko/. Na uvarenú kašu je možné naukladať tenučké plátky masla, my to nedávame, lebo sýte je to aj tak.

1602 pozretí

ekinocka ekinocka (103 receptov)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ohodnoťte recept (5* je najlepší) a pridajte komentár:  

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.