Rýchla kuracia polievka (čínska)
Autor: 
Náročnosť: ľahká
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
 
Ingrediencie
 • kuracie mäso
 • mrazená čínska zelenina
 • čínske rezance
 • sójová omáčka
 • soľ
 • vývar alebo bujón
 • olej
Postup
 1. Mäso nakrájame na kocky / buď použijeme kuracie prsia alebo vykostené stehná/ a zalejeme sójovou omáčkou. Necháme chvíľu postáť v omáčke, kým si dáme uvariť vodu /používam na to rýchlovarnú konvicu/ alebo v prípade, že nepoužívame mrazenú zeleninu, tak pokiaľ ju očistíme a nakrájame.
 2. Na oleji sprudka orestujeme namočené mäso, zalejeme vriacou vodou, prisypeme mrazenú zeleninovú zmes a necháme prevrieť. Dolejeme kurací alebo zeleninový vývar či kocku bujónu. Dochutíme podľa potreby soľou.cinska kuracia polievka recept 1
 3. Keďže nepoužívam mrazenú zeleninovú zmes, zvyčajne si rýchlo urobím vývar z koží a kostí kuraťa, kde prihodím zeleninu, ktorú práve máme doma, t.j. mrkvu nakrájanú, petržlen, zeler, cesnak, paradajku, papriku či pór.cinska kuracia polievka recept 2Vývar ochutím novým korením, čiernym celým korením. Po krátkom varení precedím a do polievky vrátim iba mrkvu. Do výpeku z mäsa vhodím ešte na tenúčko nakrájanú čerstvú mrkvu a kolieska póru, orestujem veľmi krátko, aby zelenina ostala chrumkavá. Pridám do polievky a už iba nechám prevrieť a odstavím z ohňa.
 4. Cestovinu pripravím podľa návodu, obyčajne sa čínske cestoviny nevaria, iba sparujú horúcou vodou alebo polievkou. Najčastejšie používam vifónky, filipínske cestoviny alebo ryžové.cinska kuracia polievka recept 3
Poznámka
Do polievky môžeme použiť aj čínsku kapustu, huby a chilli papričky. Polievka by mala byť jemne pikantná a hustá. Použitie čerstvej zeleniny je výhodnejšie, jej nakrájanie však predlžuje čas na prípravu. Aj vývar je možné pripraviť vopred a mať ho zamrazený v kondenzovanejšej podobe /vždy, keď pripravujem vykostené kurča, nepoužiteľné kosti, krídielka či kože uvarím v malom množstve vody s korením prípadne aj so zeleninou/.
Recipe by Kuchárske recepty at http://www.kucharskerecepty.eu/rychla-kuracia-polievka/