Banánová torta

FavoriteLoadingUlož recept do mojej kuchárskej knihy
Banánová torta
Autor:
Náročnosť: stredná
Príprava surovín: 
Tepelná príprava: 
Spolu: 
Ingrediencie
Korpus
 • polohrubá múka 250 g
 • kryštálový cukor 250 g
 • vajcia 5
 • horúca voda 10 PL
 • prášok do pečiva ½
Plnka
 • mliečna čokoláda 200 g
 • smotana na šľahanie 2 kelímky
Ostatné ingrediencie
 • veľké banány 2
 • horká čokoláda 200 g
 • farebný fondán
Postup
 1. Torta bola robená na želanie s parížskym krémom. Ten si pripravíme ako prvý. Keďže išlo o väčiu tortu o priemere 24 cm, použil som dva kelímky smotany na šľahanie po 300 g (čiže spolu 600 g smotany) a 200 gramov mliečnej čokolády. Smotanu s nalámanou čokoládou privedieme za stáleho miešania takmer do varu a keď pustí prvé bubliny, odstavíme a dáme chladiť, najlepšie do vane do studenej vody. Akonáhle prestane byť hrniec s krémom horúci, premiestnime ho do chladničky a venujeme sa korpusu. Zachladený krém potom na konci, keď ideme plniť už korpus, vyšľaháme mixérom na nadýchanú plnku. Dávame pozor, aby sa nezrazila, nemixovať dlho.
  bananova torta 1 recept
 2. Na korpus si pripravíme najprv formu. Pre ľahká vybratie cesta po upečení si dno vystelieme papierom na pečenie. Vystrihneme o dačo väčší papier ako je samotné dno a zasekneme ho pri zavieraní formy tak, aby trčal von. Boky pomastíme a vysypeme múkou.
  Bananova torta 2 recept
 3. Bielky vyšľaháme odhadom asi so štvrtinou kryštálového cukru na hustý sneh. Žĺtky vyšľaháme v inej mise s horúcou vodou do penista. Múku zmiešame s práškom do pečiva a po častiach pridávame cez sito na striedačku so snehom do vyšľahaných žĺtok a zakaždým premixujeme. Čiže časť múky preosejeme do žĺtkovej zmesi, premixujeme. Pridáme pár lyžíc snehu, premixujeme. Opäť preosemeje časť múky, premixujeme. Až kým neminieme všetku múku a pripravený sneh. Hotovú zmes na korpus vlejeme do nachystanej formy a pečieme 30 - 35 minút pri 170°C. Skúšame špáradlom, kedy je cesto hotové. Po upečení formu otočíme naopak a necháme v nej korpus vychladnúť a nakoniec ho bez problémov z formy vyberieme.
  Bananova torta 3 recept
 4. Vychladnutý korpus rozrežeme na 3 časti. Nakrájame si dva veľké banány, ktoré by nám akurát mali vydať na dve poschodia torty. Na prvé poschodie rozotrieme 4 lyžice plnky, do ktorej povtláčame kolieska prvého banánu. Ten prekryjeme ďalšími dvomi rozotretými lyžicami plnky a umiestnime navrch druhý rez a daný postup zopakujeme a priložíme tretí rez a so zvyškom plnky natrieme a pekne uhladíme celú tortu. Z obrázkov nižšie by malo byť všetko jasné.
  Bananova torta 4 recept
  Bananova torta 5 recept
  Bananova torta 6 recept
  Bananova torta 7 recept
  Bananova torta 8 recept
  Bananova torta 9 recept
  Banánová torta 10 recept
  Bananova torta 12 recept
  Bananova torta 13 recept
 5. Na takto vyhladenú tortu (plnku treba nechať zatuhnúť v chlade) nalejeme roztopenú horkú čokoládu a vyzdobíme vykrajovanými ozdobami z farebných kúskov fondánu.
  Bananova torta 14 recept

2600 pozretí

Tom Tom (57 receptov)

Navariť a napiecť môže každý. Nie každý však chce.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ohodnoťte recept (5* je najlepší) a pridajte komentár:  

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.